Otáznik - serióznosť politických nominantov a politickej strany...

Autor: Roman Milián | 28.10.2011 o 11:50 | (upravené 4.11.2011 o 8:03) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  971x

... zodpovednej za daný rezort. Môžeme si myslieť kadečo o pánovi Šustekovi a o tom, či je lietadlo SHARK vydarené alebo nie, či je schopné lietať a či je bezpečné. Všetky tieto naše úvahy dostanú jednoznačné odpovede až po riadnom odskúšaní lietadla. Úradníci leteckého úradu však vytiahli do boja všetky tromfy z pozície moci dočasne im zverenej a za každú cenu sa snažia zabrániť p. Šustekovi v tom, aby odskúšal svoje lietadlo a dokončil výrobu experimentálneho lietadla.

Problematika lietadla SHARK sa dostáva do horúcej fázy. Doterajšia hra na zdržiavanie úradníkov LÚ nebola úspešná a pán Šustek svoje lietadlo dokončil. Úradníci LÚ zmenili taktiku a snažia sa torpédovať úspešné overenie lietadla SHARK inými spôsobmi. Protiprávnymi aktami, ktorých znenie už ani len nenesie náznak legality.

Každá zo zúčastnených strán sa snaží dosiahnuť svoje ciele a ani jedna nemieni ustúpiť zo svojich pozícií. Pán Šustek nemá kam, úradníci Leteckého úradu iba za rámec zákonov. (V predchádzajúcom článku bolo zverejnené jedno z protiprávnych rozhodnutí Leteckého úradu zverejnené.) Dnes sa pozrieme na to, ako sa k protiprávnemu konaniu úradníkov Leteckého úradu SR stavajú nadriadeníé orgány a politickí nominanti strany zodpovednej za rezort dopravy.

Plnú transparentnosť konania štátnych orgánov dosiahneme iba tak, že budeme komunikáciu s nimi zvereňovať. Listy im adresované zo strany voličov a odpovede politických nominantov svojim voličom. Iba tak si môžeme urobiť jasnú predstavu o tom, ako to mysl s napĺňaním predvolebných sľubov a za čo nás vôbec majú po voľbách.

OTVORENÝ LIST (MAIL) štátnemu orgánu nadradenému Leteckému úradu SR, gen. riaditeľke Sekcie  leteckej a lodnej dopravy Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, pani Ing. Valíčkovej

Vážená pani generálna riaditeľka,

rozhodnutím č. 20635/2011/SCLVD-43729 zo dňa 25.08.2011 (ďalej len Rozhodnutie) ste v plnom rozsahu zrušili Rozhodnutie riaditeľa Leteckého úradu SR č. 10963/230/2010 z 10.11.2010 „z dôvodov procesného pochybenia LÚ SR, a to najmä v rozhodovacej činnosti, ktorým prechádzal nesprávny úradný postup". Vo svojom Rozhodnutí ste konštatovali, „že preskúmané rozhodnutie bolo vydané v rozpore so zákonmi a inými príslušnými právnymi predpismi a nevychádzalo zo spoľahlivo zisteného stavu veci". Dovolím si uviesť niekoľko konštatovaní z Vášho Rozhodnutia:

letecký úrad ...contra legem abez existencie právneho dôvodu vyhodnotil ... oznámenie ako žiadosť osúhlas... a simuloval tak svoju vecnú príslušnosť bez právneho dôvodu,
letecký úrad ukrátil túto spoločnosť na ich procesných právach,
nesúlad tvrdení leteckého úradu,
kontradikcia tvrdení vyvoláva právny chaos, ktorý je vrozpore so zásadou právnej istoty...

Verejnosť Slovenskej republiky so záujmom sleduje činnosť štátneho orgánu SR - Leteckého úradu - a jeho postupy voči občanovi SR, ktorý sa v súlade so svojimi neodňateľnými právami snaží zabezpečovať svoju existenciu za plného využitia svojich vlastných odborných a ľudských schopností a kvalít.

Ako autor blogu, na ktorom sú zverejňované informácie o prípade SHARK pána Ing. Františka Šusteka, na základe mnohých konzultácií s odborníkmi na civilné letectvo a právnikmi môžem v prípade SHARK konštatovať dôvodné podozrenia na potláčanie občianskych, ľudských a hospodárskych práv Ing. Šusteka a jeho spoločnosti z pozície moci niektorými úradníkmi Leteckého úradu.

Dostupné, čiastočne zverejnené informácie naznačujú rozsiahle a pokračujúce zneužívanie právomocí niektorých úradníkov Leteckého úradu voči tomuto človeku a voči jeho spoločnosti v správnom konaní. Vy sama ste v rozhodnutí 20635/2011/SCLVD-43729 protiprávne konanie Leteckého úradu konštatovali.

Ako občan Slovenskej republiky, volič, dovolím si v mene a zastúpení ďalších voličov SR, ktorí sa zaujímajú o rozsiahle, systematické ťaženie Leteckého úradu SR proti p. Šustekovi a jeho spoločnosti a verejne Vám položiť otázku:

Ako je možné, že po konštatovaní protiprávneho konania nadriadeným orgánom Leteckého úradu SR v rozhodnutí 10963/230/2010 z 10.11.2010 nebolo zisťované, kto tento protiprávny stav zapríčinil, voči zodpovednej osobe/osobám nebol dodnes vyvodený žiadny postih a nebolo urobené nič pre to, aby sa presne takéto, podobné a/alebo iné protiprávne konanie zo strany úradníkov Leteckého úradu SR opakovalo?

Verejnosť od štátnych orgánov očakáva, že budú konať v rozsahu a v zmysle platných právnych noriem, preto oprávnene očakáva, že preukázané protiprávne konanie štátnych úradníkov bude potrestané a budú prijímané opatrenia na zabránenie opakovania sa takéhoto konania.

Vašu odpoveď, takisto ako aj tento otvorený list zverejním na blogu milian.blog.sme.sk. Ako sa postavia občania Slovenskej republiky k Vašej osobe a k politickej strane, ktorá je zodpovedná za rezort dopravy, a teda aj za Vaše konanie a konanie úradníkov Leteckého úradu, je na Vás.

- - -

maily boli odoslané:

2011-10-28, 11:25 hod: radmila.valickova@mindop.sk
2011-10-28, 11:35 hod: jan.hudacky@mindop.sk

Pani Valíčková odpovedala 3. novembra 2011 11:36, jej odpoveď zverejňujem v pôvodnom znení a bez komentára (v tomto článku):

Vážený pane,

už niekoľko mesiacov špiníte mňa a môjho manžela na Vašom blogu. Nezavolali ste a neprišli ste za mnou pred tým, ako ste tieto nechutnosti o mne zverejnili. Nenapadlo Vás, že mi krivdíte a ubližujete.

Teraz mi kladiete otázku, dokonca v mene verejnosti, voličov a občanov Slovenskej republiky. A súčasne si na ňu sám odpovedáte.

Chcete hlavne pranierovať, trestať a odvolávať ľudí. Nešetríte politickými frázami. To sa ale netýka mojej práce. Ja neriešim personálne veci na Leteckom úrade a nemiešam sa do politiky, pretože som štátny úradník a riadim sa zákonom o štátnej službe. Debatu na vašom blogu vediete len k tomu, aby bol odvolaný riaditeľ LÚ, prípadne ja (mne dávate poslednú príležitosť „očistiť seba a snáď aj pracovníkov LÚ“ – citujem Váš e-mail „Ako sa postavia občania Slovenskej republiky k Vašej osobe a k politickej strane, ktorá je zodpovedná za rezort dopravy, a teda aj za Vaše konanie a konanie úradníkov Leteckého úradu, je na Vás“.

Uvedomujete si, pane, do akej pozície sa pasujete? Vžili ste sa do pozície predsedu trestného senátu?

Ak môžete, tak pochopte, že nemám záujem pomáhať Vám pri popularizácii Vášho blogu, na ktorom ma urážate.

A na rozdiel od iných ja sa nebojím podpísať.

S pozdravom Radmila Valíčková

 

- - -

Vysvetlenie, prečo bol tento článok "adminmi" servera blog.sme.sk preradený do súkromných článkov:

Pri skončení písania tohto článku som namiesto na "uložiť" klikol na "aktívny článok", a v takomto stave bol článok - hoci nechtiac - uložený. Keď som zistil, že je článok aktívny, posunul som čas zverejnenia článku o cca 7 minút do budúcnosti, pretože som ešte neurobil, čo som chcel urobiť pred samotným zverejnením článku (faktor časovej následnosti). Toto je ale v rozpore s kódexom bloggera, a tak "admini" článok presunuli z verejnej do súkromnej oblasti.

Nehľadajte teda problémy v serveri a jeho správcoch, nepodozrievajte ich zbytočne, chyba sa stala na mojej strane :-( Osobne som rád, že v tejto našej čudnej krajine aspoň niekde ctia dané pravidlá. To, že mi momentálne troška vadia, neznamená, že budem špiniť prevádzkovateľa servera.

Ďakujem za pochopenie a všetkým sa ospravedlňujem.

Roman Milián

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Robili radikálne reformy. Nemali inú možnosť

Krajiny, ktoré s trhovými reformami otáľali, sú dnes na tom horšie ako Poľsko, tvrdí Leszek Balcerowicz, autor radikálnych reforiem zo začiatku 90. rokov.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.


Už ste čítali?