Temnota našej reality

Autor: Roman Milián | 15.2.2012 o 19:13 | (upravené 19.2.2012 o 10:58) Karma článku: 7,01 | Prečítané:  1332x

V priebehu môjho života, vždy keď som sa snažil poukazovať na veci verejne škodlivé, som vždy narážal na tie isté problémy, na ten istý problematický postoj tej časti verejnosti, ktorej sa rozoberané problémy bytostne dotýkali - nezáujem aktívne sa zapojiť do procesu riešenia všeobecne známeho a takmer každým odsudzovaného problému, neochota podporiť toho somára, ktorý už do boja s "veternými mlynmi" vyrukoval a neskutočné pokrytectvo zo strany tých, ktorým by seriózne riešenie problémov priamo pomohlo. Mne je ľúto, ale musím konštatovať, že slovenskí ľudia nedisponujú vlastnosťami, ktoré by im pomohli aktívne tvoriť svoju vlastnú budúcnosť - odvaha, aktivita a česť.

Dlho som si myslel, že slovenský človek je iba priveľmi opatrný a príliš vystrašený z toho, že by musel čeliť existenčným problémom vďaka tomu, že by sa osobne angažoval. To je podľa mňa na jednej strane opodstatnený postoj, ale iba zčasti. V týchto končinách sa vždy angažovali iba jednotlivci, a tých nikdy nebol zo strany kritizovaných "mocných" problém postihovať a následne zničiť za to, že si dovolili ich kritizovať. To bolo možné iba preto, že si tí, v prospech ktorých odvážnejší jednotlivci vystupovali, týchto ľudí vôbec nevážili a nechránili si ich. Zodpovednosť za to, že v našich končinách sú zodpovední a aangažujúci sa jednotlivci ničení a zničení, je na mase, ktorá ich má "na háku". Summa summárum - slovenská masa, ľud, si nezaslúžia, aby sa ktokoľvek v ich prospech angažoval a poškodzoval svoju vlastnú existenciu konaním v prospech niekoho, kto ich nemá záujem podporovať ani chrániť. Logicky, z nekonania, takmer absolútnej a všeobecnej rozšírenej pasivity ako univerzálneho politického postoja možno usúdiť, že si slovenský ľud vlastne ani žiadnu nápravu stavu, na ktorý všetci svorne hromžia v krčmách a po všakovakých bezpečných kútoch, neželá. Slovenský ľud si voľká v problémoch, hromží, opíja sa, a to je tak všetko.

Jeden múdry človek po textilnej revolúcii `89 napísal, že cieľom súčasnej politiky je všeobecný rozvrat. Ten  odvtedy systematicky dostávame, takže dotyčný nám v tomto zvestoval objektívne tvrdenie. Táto osoba napísala aj ďalšie veci, a to najmä čo sa týka psychologickej chrakteristiky spoločnosti - súčasní ľudia očakávajú od svojich "politických" vodcov, že ich zachránia, ale sami nie sú ochotní pre vlastnú záchranu pohnúť ani len prstom. Ukazuje sa, že tento človek mal pravdu aj v tomto. Stručne a pravdivo vystihol psychológiu masy. Aj tej slovenskej. Pretože o tejto píšem, tejto sa venujem a premýšľam o nej, musím po mnohých skúsenostiach konštatovať, že slovenská masa, slovenský ľud ma svojimi postojmi odrádza v jeho prospech urobiť čokoľvek ďalšie. Kauza zločineckého zoskupenia, ktoré ovládlo civilné letectvo SR je dostatočným preukázaním mojich tvrdení. Dnes som v rozhlase začul, že predseda Smeru p. Róbert Fico povedal, že naša spoločnosť je v rozklade. Osobne s týmto tvrdením súhlasím.

Všetky problémy, ktoré sužujú ľudí žijúcich na území SR, sú problémami priamo prameniacimi vo všeobecnej ľahostajnosti, pasivite a hlúposti "múdrych" slovenských ľudí. Problémy nie sú tam, kde sú ľúdia naozaj múdri, ale tam, kde nikto nečaká na somárov, ktorí by ich zachránili a pritom sami riskovali svoje životy v prospech nevďačnej utláčanej, slušnej väčšiny.

V mojom predchádzajúcom článku som navrhol spoluprácu všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorým nechýbajú vedomosti, odvaha, iniciatíva a ochota konať v prospech fungovania civilného letectva, aby sa aktivizovali. Zatiaľ všetci (takmer) čušia ako vši pod chrastou. Možno dúfajú, že sa im po voľbách podarí potichúčky sa premanévrovať do rekta novým funkcionárom LÚ a aspoň na dajaký krátky čas vylepšiť svoje finančné portfólio. Kto sa na toto spolieha, má iba jednu istotu - v čase všeobecného rozvratu ani takýto prípadný osobný úspech nebude mať z dlhodobého hľadiska žiaduci efekt.

Samotná ľudská múdrosť nie je pre jestvovanie spoločnosti taká nevyhnutne dôležitá. Oveľa dôležitejšie je netolerovať zločin, zločinecké správanie a zločincov. Aj ľudia s priemernou inteligenciou dokážu spoznať zlo a aktívnym vystupovaním proti nemu dokážu vytvoriť základ pre fungujúcu a spravodlivú spoločnosť. Následne vyzdvihovaním jednotlivcov disponujúcich múdrosťou a vedených dobrou vôľou do svojho čela tvoria obyčajní ľudia po tom, čo sa vysporiadali s zločineckou spodinou, základy pre prosperujúcu spoločnosť.

Tou najhoršou reakciou na náhodný aj systematicky sa vzmáhajúci zločin je pasivita. Pasivita je cestou do pekla. Ak si toto neuvedomí dostatočný počet ľudí, a to čo najskôr, bude na tomto území prihorúco. Vitajte v temnote našej reality! Konajte! Ak nebudete konať, nečudujte sa! Kto sa rozhodne konať, nech sa neobracia na tých, ktorí 20 rokov neurobili pre spoločnosť nič, zato pre seba stihli urobiť neúrekom.

- - - -  NA DOPLNENIE INFORMÁCIÍ - - - - -

Pri hľadaní odpovedí na otázky typu PREČO sme sa ocitli v tejto mizérii a PREČO je táto mizéria stále viac prehlbovaná, odporúčam všetkým normálnym ľuďom pozrieť si niekoľko krátkych, výstižných dokumentov.

Tie jasne hovoria o tom, že žiadna spoločnosť nemôže prosperovať ani normálne fungovať, ak ju riadia sociopati. Pozrite si dokument "Psychopati medzi nami"  a "Sebaobrana pred psychopatmi".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Robili radikálne reformy. Nemali inú možnosť

Krajiny, ktoré s trhovými reformami otáľali, sú dnes na tom horšie ako Poľsko, tvrdí Leszek Balcerowicz, autor radikálnych reforiem zo začiatku 90. rokov.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.


Už ste čítali?