Letecký úrad – kam bude smerovať po voľbách?

Autor: Roman Milián | 19.3.2012 o 8:00 | (upravené 2.4.2012 o 21:06) Karma článku: 8,20 | Prečítané:  1724x

Už takmer rok sa venujem škandalóznym výsledkom pôsobenia politických nominantov v štátnej organizácii s názvom Letecký úrad SR. Poniektorí sebavedomí ignoranti, ktorí všetko s bohorovným nadhľadom bez akéhokoľvek vlastného prispenia nečinne sledujú všetko moje písanie o LÚ SR a diskusie k nim s neskrývaným pohŕdaním, škodoradosťou a... Už takmer rok sa venujem škandalóznym výsledkom pôsobenia politických nominantov v štátnej organizácii s názvom Letecký úrad SR. Poniektorí sebavedomí ignoranti, ktorí všetko s bohorovným nadhľadom bez akéhokoľvek vlastného prispenia nečinne sledujú všetko moje písanie o LÚ SR a diskusie k nim s neskrývaným pohŕdaním, škodoradosťou a...

... a súčasne s napätím čakajú, striehnu, či sa predsa len tu a tam niečo nepohne, aby sa v zmenenej situácii pokúsili pre seba niečo „urvať". Takýto postoj zaujíma na vlastnú škodu veľa ľudí, o ktorých by sme v osobnom kontakte nemohli povedať nič zlé. Je zrejmé, že aj u nás ináč šikovní a vzdelaní ľudia majú svoje obmedzenia, o ktorých ani sami nepremýšľajú. Na svoju vlastnú a všeobecnú škodu.

V dnešnom článku vynechám týchto ignorantov a vyzývam všetkých ochotných zahrať sa „hru na demokraciu", v ktorej sa naozaj slobodne a bez strachu z následných postihov môžeme vyjadriť k tomu, aká osoba a prečo by mala riadiť Letecký úrad SR, ak by v našej banánovej partokracii bolo možné brať vážne predvolebné slová o odborných predpokladoch pre politické nominácie funkcionárov do štátnej správy, ktoré od roku 1989 počúvame zo všetkých politických smerov.

V utorok 17. mája 2011 08:00 som v článku ( tu ) uviedol všeobecne akceptované kvalifikačné a ľudské predpoklady, ktoré by mala spĺňať osoba vhodná do pozície riaditeľa Leteckého úradu SR. Mala by to byť osoba:

  • odborne zdatná v leteckej problematike (akokoľvek dobrý manažér musí byť zorientovaný v odbornej problematike, o tom azda nemusíme diskutovať),
  • poznajúc problematiku po odbornej stránke, musí byť spôsobilá vytyčovať ciele a z nich vyplývajúce úlohy (koncepčné a strategické myslenie založené na poznaní odbornej problematiky a schopnosti myslieť perspektívne),
  • schopná riadiť ľudí v organizácii, aby robili čo majú robiť tak, aby celá organizácia plnila funkciu, pre ktorú bola založená,
  • osoba nekonfliktná, čo nevylučuje dôraznosť pri riadení a presadzovaní cieľov,
  • zdatná v informačných technológiách - poznať možnosti súčasných IT a trendy vývoja IT je nevyhnutné, aby boli IT zmysluplne naprojektované, nasadzované a využívané, pretože tie predstavujú nezanedbateľné úspory času, materiálu, odbremenenie ľudí (automatizácia), efektívne narábanie s informáciami (zber, spracovanie a následná distribúcia spracovaných informácií); IT predstavujú najmä budúcnosť, ktorej sa aj tak nevyhneme, tak na čo čakať? Vedieť zapnúť PC, spustiť textový editor a poslať email nestačí - je potrebné hlbšie poznanie IT problematiky,
  • osoba schopná komunikovať naprieč záujmovými skupinami a politickým spektrom, čo je predpodkladom pre dlhodobé napĺňanie odvetvových cieľov bez ohľadu na politické zmeny;
  • zameranie osoby riaditeľa LÚ prísne na odborné riadenie a vylučovanie politických sporov zo života čisto odbornej problematiky letectva, v ktorom politikárčenie nemá čo hľadať.

Nový víťaz posledných volieb avizoval svoje rozhodnutie brať do úvahy odborné predpoklady pre nominácie do štátnej správy. Možno bude mať aj táto naša aktivita aký-taký diel na jeho orientácii pre nomináciu novej osoby do pozície riaditeľa Leteckého úradu SR.

Chlieb zatiaľ ešte máme, tak sa zahrajme :- ) Urobme si vlastný demokratický, online „prieskum" názorov na osobu, ktorá by mohla Letecký úrad SR, problematiku civilného letectva posunúť na úroveň civilizovaných krajín, o ktorých radi mnohé osobnosti slovenského politického a najmä odborného rozprávajú vtedy, keď myslia na svoje platy.

Do diskusie alebo priamo mne napíšte prosím, kto sa uchádza o pozíciu riaditeľa Leteckého úradu SR (o kom to viete) alebo kto by sa podľa Vás mal/mohol o túto pozíciu uchádzať, následne si spoločne urobíme prehľad o tom, ktoré vyššie uvedených z predpokladov TIETO osoby spĺňajú. Verím, že sa tejto hry zúčastníte v čo najväčšom počte. Ručím Vám za to, že to bude zábava :-) Vráťte sa sem vo štvrtok.

- - - - -

O čosi dlhšie trvalo, kým mi čitatelia môjho blogu poslali niekoľko tipov na poternciálnych a/alebo želaných kandidátov na post riaditeľa Leteckého úradu SR. Keďže mnohí z čitateľov vyzývali ja mňa niečo v tomto smere robiť, pridal som do ankiet aj svoje meno. Azda sa o sebe dozviem, čo si o mne a mojom písaní myslia iní ľudia :-)

Po kliknutí na túto linku (anketa - odkaz bol zrušený, dôvod je uvedený v diskusii) môžete vyjadriť svoj názor na osobu riaditeľa LÚ SR. Hoci výsledok tejto ankety nie je smerodajný pre kompetentných Ministerstva dopravy, aspoň si môžeme vytvoriť obraz o osobách, ktoré "vrtajú" do problematiky civilného letectva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Koalícia chce ľuďom prispieť na dovolenky a pôžičky. Hovorí aj o vyšších platoch

Sociálny balíček strán Smer, SNS a Most-Híd začína naberať reálne obrysy.

KOMENTÁRE

Za zvýšenie životnej úrovne v réžii koalície sa nedoplatíme

Maďari dnes dlhujú polovicu záväzku priemerného Slováka.

DOMOV

Dobré ráno: Na Slovensku vyhrávajú leniví a zbabelí politici

Ako si rozoberáme základy demokracie.


Už ste čítali?