Zdravotníctvo plné bohatých odborníkov vytvárajúcich verejné dlhy

Autor: Roman Milián | 2.3.2017 o 8:00 | Karma článku: 8,66 | Prečítané:  941x

Dlhé roky počúvame politikov a zdravotnícky personál (najmä lekárov) o tom, že zdravotníctvo je finančne podvyživené. Každým rokom pod tlakom tejto mantry zhltne verejné zdravotníctvo viac peňazí ako v predošlom roku. A výsledok?

Permanentné obmedzovanie zdravotnej starostlivosti, rušenie ambulancií, obmedzovanie záchraniek, rušenie staníc prvej pomoci, priame platby lekárom, zdražovanie liekov, vývoz liekov do zahraničia len aby „vyvolení“ bohatli ešte rýchlejšie. Čo na tom, že našim ľuďom budú lieky chýbať? ..uj s nimi! Toto má byť verejné zdravotníctvo? Ale žiadne zo spomenutých opatrení nie je na úkor pacienta! A ako čerešnička na záver – štátna zdravotná poisťovňa opäť v hlbokej strate. Platíme dane, odvody a za stále viac peňazí dostávame stále menej zdravotníctva.

Aby nám nebodaj z toho všetkého neklesol tlak, Printer na poste ministra zdravotníctva nám verejne napľuje do očí, že ak nedôjde k dofinancovaniu zdravotníctva, ON nemá na tomto poste čo robiť. Súhlasím. Na tom poste nemáš čo robiť. Ak namiesto toho, aby si osoby, ktoré dlhodobo privádzali a doviedli štátnu zdravotnú poisťovňu do dlhov obvinil zo zodpovednosti za tento stav, máš toľko drzosti, že žiadaš, aby daňoví poplatníci opäť vykryli straty vyplývajúce z tuposti alebo zlodejiny politických nominantov vo vedení VšZP. Všetci, opakujem všetci nominanti do vedenia VšZP boli označení za „odborníkov“, keď ich tam politici verejne presadzovali. Prečo je teda štátna poisťovňa v dlhoch?

Ako to, že minister Printer a jeho nadriadený predseda vlády nechcú vidieť súvislosť medzi mamonárskym životným štýlom bývalých aj terajších „odborníkov“ na zdravotníctvo a stratami v poisťovni? Nie sú azda rezervy ukryté priamo tam? Videl niekto z nás, obyčajných ľudí, chudobného politického nominanta - odborníka na zdravotníctvo, chudobného lekára, chudobnú lekáreň? Je azda chudobný JUDr. predseda vlády alebo krízový manažér JUDr. minister zdravotníctva? Ktokoľvek, aj obyvateľ Luníka IX by dokázal „riešiť“ nehospodárne riadenie poisťovne vykryť opäť z našich daní.

Žiadne ďalšie peniaze do zdravotníctva! Peňazí je dosť, ale politickí nominanti ich rozkrádajú! Kto? Ako? To nech zisťujú „kompetentní“, načo sú vo verejných funkciách, ak nechránia verejný záujem? Sú platení z našich, verejných peňazí!

Jediní zamestnanci, ktorí sú v zdravotníctve naozaj užitoční, sú zdravotné sestry. A zopár kvalitných lekárov, ktorí predstavujú čierne ovce medzi tými amorálnymi zlatokopmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Robili radikálne reformy. Nemali inú možnosť

Krajiny, ktoré s trhovými reformami otáľali, sú dnes na tom horšie ako Poľsko, tvrdí Leszek Balcerowicz, autor radikálnych reforiem zo začiatku 90. rokov.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.


Už ste čítali?