Môj názor k voľbe riaditeľa RTVS

Autor: Roman Milián | 1.6.2017 o 8:00 | Karma článku: 3,92 | Prečítané:  436x

Za dôležitejší problém ako hľadanie osoby pre riadenie RTVS vnímam, že rozhlas a televízia sú dlhodobo hlasnou trúbou vládnucich politických garnitúr. Verejnoprávnosť RTVS je spochybnená, pretože neprináša objektívne ani...

...ani alternatívne názory. Voľba novej osoby do pozície riaditeľa je iba kozmetickou záležitosťou, ktorá nehovorí o vyššej kvalite informovania občanov Slovenskej republiky zo strany verejno-právnej televízie a rozhlasu.

Osobne by som zrušil koncesionárske poplatky, pretože mnoho ľudí dlhodobo nepozerá slovenskú televíziu a nepočúva slovenský rozhlas kvôli ich neobjektívnosti. Občania sú nútení zákonom platiť poplatok pre RTVS len preto, že majú doma zásuvku na elektrinu. Koncesionársky poplatok vnímam ako politickú lesť na získanie zdrojov v prospech štátu od obyvateľstva nad rámec daňových povinností. Financovanie RTVS má byť zo štátneho rozpočtu tak, ako je to v prípade všetkých ostatných štátom zriadených a prevádzkovaných inštitúcií.

Je žiaduce zrušiť koncesionárske poplatky a zamerať sa na kvalitu vysielania verejnoprávnej televízie a rozhlasu. Na riešenie tejto úlohy nie sú potrebné žiadne dodatočné zdroje ani koncesionárske poplatky.

Cirkus okolo voľby vodcu RTVS je iba cirkusom, ktorý občanom SR kvalitatívnu zmenu v pozitívnom zmysle neprinesie. Skôr naopak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Severná Kórea stráca partnerov, obracia sa k dávnemu spojencovi

Spolupráca z čias Studenej vojny sa opakuje, Kuba môže pomôcť KĽDR so zbraňami.

ŠPORT

Slovan vyhral najväčšie slovenské derby, rozhodol Hološko

Fanúšikovia Trnavy vypredali sektor hostí.


Už ste čítali?